STK Pata B - Mladosť Sereď 11:7

19.09.2015 09:44

Po prvom kole krajskej súťaže sa na domácej pôde odohralo aj prvé kolo súťaže okresnej. S našími kamarátmi zo Serede sa za modrými stolmi radi stretávame kvôli pekným výmenám a dobrej atmosfére v telocvični a očakávali sme, že tentokrát to nebude inak. Hostia prišli v nám dobre z námej zostave: Miro Takáč, otec a syn Gálovci ( Pavol a Martin ) a už posila z Vietnamu Tu Truong Anh, ktorému hovoríme proste Milan :) Domáci hráči nahlásili zostavu Martin Pavelka, Jozef Pilo, Dušan Halada, Milan Sokol. Zápas sa ešte ani nezačal a Jožko už počítal body a tipoval ako by zápas mohol dopadnúť. Veľmi nás to pobavilo, ale keď mi aj pán Šimonovič položil otázku ako tipujem dnešný výsledok, tak som si tipol... A prečo by sme si netipli všetci? Na budúce kolo vyhlasujem tipovaciu súťaž o fľašu vína - kto si presne tipne v našej diskusii, ako skončí zápas ( stačí napísať zápas- môže byť aj áčkový aj béčkový, podpísať sa a tipnúť správny výsledok ) može vyhrať fľašu vína, ak sa nikto netrafí tak sa šťastie skúsi o týždeň. Ale upozorňujem tipérov, že ako všetky súťaže aj táto má jeden háčik - víno nemôže vypiť sám :D . Tipnúť si môže hocikto, kto navštevuje našu stránku.

Tak ale teraz už naozaj k zápasu. Jedno je teória, ale zápasová realita môže byť iná... Štvorhry sme sa posnažili namiešať tak, aby sme od začiatku ťahali za dlhší koniec. Pavelka s Pilom nastúpili proti Martinovi Gálovi a Milanovi Tu. Táto štvorhra mala relatívne rýchly spád. Naši chlapci ju vyhrali 3:0 ( sety na 9,8,8 bodov ) Predviedli stabilne dobrý výkon a pozor si museli dávať na Milanovú backhandovú hru a Gálovu trpezlivosť. Zatiaľ čo na prvom stole už bolo po zápase, tak na poslednom stole to začínalo ešte len naberať otáčky... Milan Sokol s Dušanom Haladom bojovali na poslednom stole naozaj s vypetím všetkých síl. Miestami bol zápas ako na hojdačke - prvý set prehrali 7:11 druhý vyhrali 11:8 tretí zase prehrali 13:15... tento set mohol byť naozaj zlomový, ale naši chlapci ukázali, že štvorhru dobre trénujú a za nepriaznivého stavu 1:2 vybojovali štvrtý set pre nás... Dráma sa mala rozhodnúť v piatom sete... Za stavu 2:2 na sety a 5:5 na body a neustáleho povzbudzovania sa im podarilo niekoľko pekných úderov a dotiahli to do šťastného konca. V tomto momente nikto netušil že sa Milan Sokol pobral von od radosti si zakričať ( bola to jeho prvá výhra ) ako sa nám neskôr priznal. Po dvoch úspešných štvorhrách a stave 2:0 sa nám hneď ľahšie dýchalo, ale boje neprestávali. Vyhlásili sme prvé tri dvojhry:  ,, Na stôl číslo jedna Pavelka - Tu , na dvojku Pilo - Takáč a na trojku Halada - Gál Martin .´´  Predovšetkým na prvom stole predvádzal Pavelka divácky atraktívny stolný tenis...  Pavelka prechádzal do obrany a Tu ho mal miestami ako na podnose. Boli to naozaj okulahodiace výmeny. Čoraz viac si začal Martin veriť a prechádzal aj do útoku svojim naozaj nekompromisným backhandovým topspinom. Nepriaznivý stav 0:2  za burcovania domácich otočil  a zvíťazil 3:2.

Nič lepšie ako 4:0 pre Patu na začiatku zápasu ani nemohlo byť. Smoliarom kola bol Dušan Halada, ktorý po víťaznej štvorhre siahal na ďalši bod v zápase s Martinom Gálom no nakoniec prehral 2:3 na sety. Martin Gál predviedol dobrú trpezlivú hru. Zápas bol veľmi vyrovnaný. V každom sete rozhodli len dve loptičky. Takisto Milan Sokol predviedol dobrý vstup do zápasu a siahal na svoj prvý majstrovský set. Vcelku pohodlný náskok začal súper doťahovať a po polovici zápasu bolo 6:4 pre domácich. Tu bolo podstatné Pilovo víťazstvo nad Tu Truong Anh 3:1. Oproti minulému roku bolo vidieť zlepšenie na našich hráčoch, ale keby bolo nervozity naozaj menej bol by výkon na ešte vyššej úrovni. Takisto aj Dušan Halada predviedol pekný zápas ale nakoniec ťahal za kratší koniec a prehral 1:3. Súper sa na nás dotiahol, vyrovnal na 6:6 a ešte z toho mohla byť dráma... Strhujúci záver predviedli Pavelka s Pilom, podporený Dušanovým získaným víťazstvom a tak sme sa nakoniec mohli tešiť z prvého víťazstva v novom ročníku 11:7.

Hodnotenie hráčov:

Martin Pavelka 4,5/4,5 Neprehral ani jeden zápas a bol ťahúňom diváckych pohľadov. Dúfajme že mu takýto stolnotenisový apetít vydrží. 9/10 bodov

Jozef Pilo 4,5/4,5 Takisto neprehral zápas a dovolím si tvrdíť že po Ševčovičovi je to najlepší a najuniverzálnejší parťák do štvorhry/. 9/10 bodov

Dušan Halada 1,5/4,5 V takýchto zápasoch potrebujeme aby Dušan a Milan bojovali ako dnes a priklonili víťazstvo na našu stranu. 8/10 bodov

Milan Sokol 0,5/4,5 Milan si s radosťou zakričal a prvé víťazstvo na seba nenechalo dlho čakať. Spolu s Dušanom sa črtá naozaj zohraná štvorhra. 8/10 bodov