STK PATA - MTJ Piešťany B 3:15

12.09.2016 10:14

Krutá prehra na úvod

Takže konečne sme sa dočkali začiatku novej sezóny. S čiastočne obmeneným kádrom oproti minulej sezóne sme sa v sobotu hotovali v prvom domácom zápase na mančaft z Piešťan, kedy sme privítali ich prvú rezervu - béčko. Nakoľko aj súpiska hostí sa oproti minulému roku pozmenila, boli sme zvedaví v akej zostave prídu. Široká súpiska hostí bola dôkazom, že môžu prísť v akejkoľvek zostave, takže sme sa tešili hlavne na kvalitný zápas. Hostia boli favoritom zápasu a chceli to dokázať za stolmi. Podľa toho vyzerala aj ich zostava. V zostave  mali minuloročného druholigistu  Jara Uherčíka, ktorému sekundovali Martin Malast, Vlado Stolár, Ján Kaščák a navrátilec Rasťo Hulman. My sme nastúpili v kompletnom zložení Peťo Kosnáč, Jurdo Marcinkech, Robo Slošiar a Lubo Ševčovič. A potom sa išlo hrať. Vo štvorhre si zmerali sily dvojice Kosnáč/Slošiar proti Uherčíkovi a Kaščákovi resp. Ševčovič/Marcinkech vyzvala Hulmana s Malastom. Na prvom stole hrajúci domáci Peťo s Robom boli úplne rovnocenným súperom a v útočnom stolnom tenise všetkých aktérov brali domáci prvý a tretí set. A keď v štvrtom sete mali domáci mečbal, vyzeralo to na prvý bod pre naše farby. Ale bohužiaľ nestalo sa. Rozhodovalo sa v piatom sete kde sa súper odtrhol a vyhral. V druhej štvorhre naši tiež ťahali za kratší koniec. Štvorhra sa ale vôbec nevydarila Lubovi, ktorý sa vôbec nevedel dostať do zápasu a Jurdo to nemohol obehať všetko sám. Takže stav 0:2 a išlo sa na dvojhry. Lubova kríza sa prejavila aj v zápase s Uherčíkom, kde sa celý zápas iba hľadal. Súper hrajúci s novou raketou tiež nehral to na čo bol zvyknutý. Šťastie sa v tomto prípade priklonilo k hosťom a bolo 0:3. Jurdo v zápase s Malastom hral ako o dušu, ale bojovný výkon tentoraz nestačil keď rozhodovali maličkosti. Robov zápas proti Rasťovi bol z kategórie „každý chvíľku ťahá pílku“ a body brali zasa hostia. Prvý bod pre domácich vybojoval Peťo proti Stolárovi, keď sa presdil svojou nátlakovou útočnou hrou a znížil na 1:5. Potom dva body brali hostia zásluhou Uherčíka s Malastom. Už aj tak vysokú prehru zmiernili Peťo a aj Lubo, ktorý sa pomaly dostával do zápasového rytmu a znížili na 3:7. Potom hostia šnúrou 8 bodov ovládli zápas. Jurdo zasa nešťastne prehral so Stolárom, Robo nevedel nájsť recept na Uherčíka, v najkrajšom zápase Peťo „pustil perie“ Malastovi, a Lubo tentoraz nestačil na Hulmana. Aj keď domáci ešte bojovali už sa im nepodarilo bodovať. Výsledok je z pohľadu predvedenej hry domácich krutý. Tento zápas nám ukázal, že je potrebné sa plne koncentrovať na zápas a vyvarovať sa zbytočných chýb počas zápasu. Lebo v takýchto zápasoch rozhodujú niekedy naozaj maličkosti. V niektorých zápasoch chýbal aj kúsok toho šťastia a 21 vyhratých setov ukázalo silu nášho mužstva.

O týždeň privítame zasa v domácom zápase v sobotu o 16.00 hod - jedného z ašpirantov na postup do 2.ligy  - rezervu Leopoldova.