Jaslovské Bohunice B - Pata 14:4

25.09.2018 02:36

Takže tu máme opäť začiatok novej sezóny. Veríme že táto sezóna 201819 sa nám vydarí lepšie ako tá predchádzajúca... Čo sa týka kádra tak nenastali žiadne zmeny. Aj náš navrátilec Jozef Pilo , ktorý bol na hosťovaní v Bojničkách, si opäť obul túlavé topánky a poďho kade - tade. Teda vlastne len tuto kúsok do Leopoldova. Vraj oprobuje aké to je v 3. lige.... Takže mu držíme palce a nech naberie veľa skúseností, ktoré ako dúfame ,využie v domácich radoch v budúcej sezóne...

Základ áčka v tejto sezóne budú tvoriť Adrián Andódi, Juraj Marcinkech, Ľubomír Ševčovič a Róbert Slošiar. Týchto budú dopĺňať béčkari Dušan Halada a Martin Pavelka.

Takže áčko v zostave Adrián, Jurdo ,Robo a Dušan ( ktorých mal doplnil cez zápas Lubo ) sa chystalo uloviť skalp rezervy Jaslovských Bohuníc, ktoré nám prisúdil žreb v prvom kole. Tipy na výsledok boli rôznorodé. Tieto tipy narušil 3 hodiny pred odchodom na zápas Adrián, ktorý z pracovných dôvodov nakoniec na zápas nemohol ísť. Takže na poslednú chvíľu zmena - išielhrať Martin. Toto ešte viac naklonilo misky váh na víťazstvo súpera. My sme však nechceli predať kožu lacno. Bolo jasné, že súper bol favoritom tohto zápasu a disponoval širším kádrom kvalitných hráčov.  Ale najväčší optimista Paty - Lubo - veril, že čo sa týka konečného výsledku,zázraky sa dejú....

Takže na štvorhry nastúpili chalani v netradičných zostavách Jurdo - Dušan a Martin - Robo.

Už vo štvorhrách sa prejavilo každé prípadné zaváhanie alebo strata koncentrácie.  Prvá štvorhra nám odišla v koncovkách setov. Druhá tak isto bola tesná, ale výhru brali opäť domáci. Aj keď naši si uchmatli aspoň prvý set.

Jurdo v prvej dvojhre sa pomalšie rozbiehal, ale po prehranom prvom sete zaradil vyšší rýchlostný stupeň a vyhral 3:1.

Potom však domáci brali 3 body - Dušan prehral s Čápkom, Robo s Hetešom a Martin s Lehenom. A bolo 5:1 pre domácich.

Martina po prvých kolách dvojhry vystriedal Lubo.  A dúfal, že s výsledkom sa dá niečo urobiť. Ale nestalo sa. Súper už mal našliapnuté a išiel si pevným krokom po víťazstvo. Počas celého zápasu sa obraz hry vôbec nezmenil. Od úplného debakla nás zachránil Jurdo, ktorý vyhral všetky svoje dvojhry. Ostatní vyšli bodovo naprázdno....  Čo sa týka hodnotenia výkonu hráčov:

Jurdo - Z pohľadu nezainteresovaného diváka sa jeho hra javila takmer ako bezchybná. Dobrý pohyb za stolom, istota úderov a variabilita. To je to čo sa od neho očakáva počas celej sezóny

Robo - Hral na hranici terajších možností. Aj  keď má veľký tréningový výpadok veríme že to doženie a bude stále platným hráčom v 4.lige. Ako sám povedal dnešný zápas berie ako výbornú prípravu na ďaľšie zápasy ktoré nás čakajú

Martin - V oboch zápasoch získal po sete, štyri sety prehral najtesnejším rozdielom. Je to kvalitný hráč, ktorý výborne dopĺňa áčkový mančaft. Je dobré že ho máme v zálohe a ukazuje sa že vie hrať vyrovnané zápasy aj v 4.lige

Dušan - Úderová technika bola porovnateľná so súperom. V ničom nezaostával, len tu sa prejavila jeho momentálna slabina - nedokázal sa koncentrovať na zápas. Ako sa vyjadril on sám, bol hlavou niekde inde. Ak na tom popracuje, tak sa bez problémov adaptuje v 4.lige

Lubo - V zápase striedal dobré okamihy s tými horšími. Len škoda, že tých horších bolo viac. Nemožno od hráča, ktorý dokáže skoro v každom sete pokaziť servis, že bude bodovať. Hlave vtedy, keď nevyužie počas majstráku ani jeden z ôsmich setbalov. Je pekné, že sa snažil, ale snaha body neprináša

Takže po 1.kole 4.ligy nám patrí 10.miesto.