STK Pata A - Rohožník B

28.10.2018 11:21

Zdravím všetkých priaznivcov  patanského stolného tenisu. V 6.kole sme sa chystali poraziť chalanov z Rohožníka. Po prvý raz sme mali konečne nastúpiť v kompletnej zostave - Jurdo, Adrián, Lubo a Robo. Hostia prišli s malým meškaním a nasupovali v zostave: Vincek, bratia Vigodovci a Gomola.

Podľa postavenia v tabuľke sme boli o štyri priečky nad súperom. To nás stavalo do pozície mierneho favorita.

Do štvorhier sme postavili klasiku - Adrián s Robom a druhhá dvojička bol Jurdo s Lubom. Akurát sme zmenili postavenie v tom že prvú štvorhru obstarali Jurdo s Lubom. Tým sa postavili Gomola s Martinom Vigodom. Adrián s Robom sa snažili niečo uhrať proti Vincekovi s Michalom Vigodom.

 Jurdo s Lubom v štvorhre dobrou variabilnou hrou nedali súperovi šancu a v troch setoch to zvládli. Adrián s Robom sa výborne dopĺňali a vyhrali v štyroch setoch. Takže 2:0 a výborný vstup do zápasu.

V prvej dvojhre nastúpil Robo proti Vincekovi. Kvality boli jednoznačne na strane súpera. Druholigový hráč si poradil s domácim hráčom 3:0.

Na druhom stole Adrián nastúpil proti Michalovi Vigodovi. Výborný začiatok, vedenie 2:0 na sety. V treťom sete sa Adrián vystrieľal. Ale v štvrtom sete dominoval a výhra 3:1.

Lubo proti Martinovi Vigodovi nezačal dobre - prehral prvé dva sety. Bolo vidno, že nie je vo svojej koži. Trápil sa v hre ani nie tak so súperom ako s vlastnou psychikou. Našťastie v treťom sete sa to zlomilo. Ukľudnil sa a začal hrať svoju hru, ktorá priniesla úspech 3:2 na sety.

Jurdo s Gomolom mal navrch od začiatku a nerozhodila ho ani prehra v treťom sete. V štvrtom sete to bolo už hra mačky s myšou a celkove vedenie patanov 5:1.

Adrián proti Vincekovi začal dobre. Počas celého setu viedol o jednu - dve loptičky, ale nevyšiel mu záver setu a prehral 10:12. V druhom sete začal lepšie Vincek a udržal to do konca setu. V treťom sete Adrián bojoval ale zasa strata koncovky setu znamenala prehru 0:3.

Lubo proti Michalovi Vigodovi začal dobre a získal prvý set. V druhom sete súper pritlačil, zlepšil hru ale vyhral opäť Lubo. V treťom sete to súper vzdal s bojovnosťou. Takže zvýšenie skóre na 6:2.

Potom Jurdo po pomalom rozbehu zdolal Martina Vigodu 3:1. Po prehratom prvom sete Jurdo zlepšil svoju hru a pohyblivosť za stolom. A to prinieslo úspech. 

Robo proti Gomolovi hral ako na húpačke. Hráči sa striedali vo vedení. Robo prehrával 0:1 na sety, potom viedol 2:1 a nakoniec rozhodol Robo o víťazstve v piatom sete.

Lubo proti Vincekovi nasúpil nebojácne a vyhral prvý set. V druhom sete prehral 10:12. V treťom sete ako aj vo štvrtom Vincek spresnil hru a dotopspinoval zápas do víťazného konca. Takže 8:3 pre domácich.

Avšak nasledujúce trojsetové výhry Jurda, Roba a Adriána rozhodli o víťazstve domáceho mančaftu. Bolo 11:3 a zápas sa v podstate už len dohrával. Domáceho Roba striedal Palo Sámel, pre ktorého to bola tohtosezónna premiera. V zápase dominoval súper a vyhral 3:1.

Potom sa stretli na prvom stole jednotky oboch mančaftov Jurdo a Vincek. Prvý set Jurdo prehral 10:12. V druhom sete sa karta obrátila a jurdo zrovnal stav. V treťom sete mal navyše Vincek a získal tretí set. Bolo tu vidno, že minulú sezónu hrajúci Vincek v druhej lige za áčko Rohožníka, vie hrať aj proti obranárom. Jeho topspiny sa striedali s Jurdovými čopmi. Tento kvalitou treťoligový zápas priniesol pekné výmeny a bojovnosť oboch hráčov. Jurdo začal štvrtý set výborne - viedol 5:1, potom 7:2 . Po stave 8:3 sme sa dostali do stavu 9:6 a verili sme, že Jurdo tento set vyhrá. Škoda dvoch pokazených ľahkých lôpt. Súper znížil, zariskoval a vyšlo mu to. Šnúrou piatich bodov otočil na 11:9 a vyhral 3:1. Bol to najkrajší zápas z celého stretnutia.

V samom závere už len Adrián s Lubom upravili na konečných 13:5 a Pata si pripísala do tabuľky opäť 3.body. Posilnila si 5.miesto v tabuľke a ťahá šnúru troch víťazstiev za sebou.

Najbližší zápas hrá Pata s Križovanmi.