STK Pata B - Trstice 13:5

26.09.2015 10:37

V druhom kole okresnej súťaže sa naše béčko stretlo s Trsticami. Na zápas sme sa tešili a boli sme pripravení nastúpiť v plnej sile - Martin Pavelka, Jozef Pilo, Dušan Halada, Milan Sokol, Jaroslav Šimonovič a Vojtech Pilo. Hostia nahlásili zostavu Nagy Viliam ( hráč s obávaným forehandom) Lukács Imrich, Varga Štefan, Varga Arpád a Kurty Roland. Štvorhry hrávame tak, ako ich máme natrénované a je na tom aj vidieť, že najlepšia cesta je tréning a súhra štvorhrových dvojíc. Po úvodnom zápise sme zakričali ,,športu nazdar´´ a začali bojovať o každý bod na troch stoloch. Na stole číslo jedna bojovali Jožko Pilo s Martinom Pavelkom proti Viliamovi Nagyovi a Vargovi Arpádovi. Treba povedať že na tomto stole sa stretli silnejšie štvorhry. Domáci hráči si museli dávať pozor na nekompromisný rovný úder, ktorý trestal takmer každú našu chybu. Kvalitu súpera predpovedal už prvý set ktorý naši chlapci prehrali 15:17. Medzitým na treťom stole sa do vedenia 2:0 na sety dostala zohraná dvojica Halada so Sokolom. Naše zraky sa upierali na prvý stôl kde sa lámal chlieb a potom, ako Pavelka a Pilo vyrovnali na 1:1 sa hra presunula do tretieho setu, ktorý sme vybojovali na našu stranu a dostali sa do vedenia 2:1 , ktoré si naši chlapci už nenechali ujsť a postarali sa spolu s Milanom a Dušanom o vedenie 2:0 na body. Poštvorhrách sme spustili naše obľúbené dvojhry. Hneď na prvom stole pútal našu pozornosť zápas tímových jednotiek, ktorý predpovedal vývoj tohto stretnutia. Pavelka bojoval dlhými údermi zozadu zpoza stola a Vilo Nagy búšil doloptičky pri stole svojim foerhandom. Boli to krásne výmeny, ktoré nezostali bez povšimnutia a potlesku prítomných hráčov, ale aj pár divákov, ktorí si našli cestu do patanskej telocvične. Pavelka splnil úlohu jednotky a zvíťazil 3:1. Potešujúce boli aj súperove uznanlivé gestá podania ruky počas zápasu a aj divácke gestá, kedy sa tlieskalo nielen domácim, ale aj hosťom a naozaj sa fandilo športu. Na druhom a treťom stole Dušan Halada ani Jozef Pilo nenechali nič na náhodu a poľahky obaja bez straty setu zvíťazili. Priebežný stav sa zvýšil na 5:0 a o výsledok sme sa už nemuseli báť. Ďaľší zápas odohral Milan Sokol. Milan prehral a ďalej čakal na svu prvú výhru v dvojhre, čo sa už onedlho malo zmeniť! V druhom kole dvojhier potvrdil Jozef Pilo svoju gradujúcu formu, ani Pavelka a Halada nezaváhali... ale najväčším prekvapením v tomto kole sa stal Milan Sokol ktorý s pomocou Dušanových rád a trpezlivou hrou dosiahol svoj prvý majstrovský bod v dvojhre- ale bola to strastiplná cesta, keď so Štefanom Vargom vyhral 3:2 na sety a v piatom sete 11:9. Milanovi gratulujeme k prvému víťazstvu! Patania sa dostali do nedostihnuteľného vedenia 9:1 a tímovú jednotku Pavelku prestriedala naša posila Jaroslav Šimonovič, ktorrý nastúpil na zápas plný nervozity proti Štefanovi Vargovi. Lavička domácich pocítila, že Jaro potrebuje vyhecovať k lepším výkonom a tak sme ho za neustáleho povzbudzovania tlačili k dobrému výsledku. Treba podotknúť že to bol jeho prvý zápas za Patu... Už zo začiatku ťahal za kratší koniec a prehrával 0:1. Stav vyrovnal na 1:1 ale onedlho zase získal set jeho súper a Jaro musel otáčať nepriaznivý stav 1:2. Niekoľkými vydarenými forehandovými útokmi si naklonil víťazstvo na svoju stranu a štvrtý set vyhral 16:14 čo mu do posledného piateho setu dodalo síl a entuziazmu. V poslednom piatom sete sa bojovalo o každú loptičku a na konci zápasu sme sa mohli tešiť z jeho víťazstva 3:2 na sety. ( -9, 8, -6, 14, 12 ). Toto však nebolo z Jarovej strany všetko! Neskôr ešte porazil Kurtyhu pomerom setov 3:0 a z jeho strany bolo vymaľované. Patania zvíťazili 13:5 na body a 43:23 na sety. Potešili nás predovšetkým víťazstvá Milana Sokola a Jaroslava Šimonoviča na ktoré určite nezabudneme.

Hodnotenie hráčov:

Martin Pavelka 2,5/2,5  Bol platným hráčom. Dá sa povedať, že aj napriek nachladnutiu zahral svoj štandard. Počas takmer rozhodnutého zápasu striedal. Dávam mu 10/10 bodov.

Jozef Pilo 4,5/4,5 Jožko predviedol výkon, na ktorý sa už ťažko hľadajú pochvalné slová. Jeho stabilné výkony potrebuje celý tím. 10/10 bodov.

Dušan Halada 2,5/4,5 Dušan sa stáva pravidelne bodujúcim hráčom. Miestami sa za stolom pohyboval ako na špičkách. Potešujúca je jeho štvorhra s Milanom Sokolom. 9/10 bodov.

Milan Sokol 1,5/4,5 O tom že Milan bude bodovať sme vedeli, ale že to príde už dnes by nikto nepovedal! 9/10 bodov.

Jaroslav Šimonovič 2/2 Zápasový žolík. Z počiatku nervózny výkon mal len výpovednú hodnotu ako tomuto hráčovi záleží na jeho hre. Skúsenosťami opadne aj tréma 9/10 bodov.